ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe Kriminelët përdorin Skype

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Edhe Kriminelët përdorin Skype   Wed Feb 18, 2009 9:51 pmPolicia e Italisë është pala e fundit që është ankuar se shërbimi Skype VoIP u shkon për shtati kriminelëve. Sipas raportit të BBC, autoritetet në Milano kanë pranuar se krimi i organizuar është duke u orientuar kah enkriptimi i seancave të Skype për komunikime të ndjeshme.


Për ta mbështetur kërkesën. Doganat dhe Policia Tatimore e Italisë kanë thënë se një trafikant droge, rekomandonte përdorimin e Skype për të diskutuar detajet konfidenciale të një ngarkese me drogë.

Ndërsa as spiunuesit nuk mund të bëjnë asgjë në lidhje me këtë. Andaj Skype është bërë një frustrim i vërtetë për shumë autoritete botërore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Edhe Kriminelët përdorin Skype
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: