Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët Empty
MesazhTitulli: Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët   Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët I_icon_minitimeSat Feb 14, 2009 4:36 pm

Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët Zioi9v

Trafiku i të dhënave në celular ka gjasa që çdo vit të shtohet dyfish. Të nxitur nga shërbimet e videove, numri më i madh i përdoruesve janë europianë. Kështu bëhet e ditur në raportin e publikuar nga Cisco për të dhënat e trafikut Visual Networking Index .

Në Europë, edhe ata që kanë celularë më primitivë pa rrjet 3G, konsumojnë të dhëna 18MB në muaj, që është dyfish më shumë se sa përdorin amerikanët. Vitin e kaluar shifra e përdorimit të dhënave ishte 800KB në Europë ndërsa 400KB në Amerikë.

Europianët me celularë të shpejtë dhe data lidhje të njohura si 3.5G, 3G+ apo HSPA (High Speed Packet Access) do të konsumojnë të dhëna prej 1.18GB në muaj, ndërsa vitin e kaluar kjo shifër ishte 73MB në muaj. Ndërkohë amerikanët do të konsumojnë vetëm 739MB në krahasim me 32MB në muaj sa kishin përdorur vitin e kaluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Cisco: Europianët përdorin më shumë të dhëna nga celulari se sa amerikanët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Printerët shumë funksional ofrojnë më shumë për çmimin që kanë
» Edhe Kriminelët përdorin Skype
» Firefox 3.6 me vete sjell shumë përmirësime

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: