ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Firefox 3.6 me vete sjell shumë përmirësime

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Firefox 3.6 me vete sjell shumë përmirësime   Mon Feb 01, 2010 6:30 pmShfletuesi i internetit i dalë nga tabori i Mozillas ka arritur deri tek versioni 3.6, e me vete sjell shumë përmirësime të fshehura, mirëpo edhe disa që përdoruesit do t’i dallojnë menjëherë.

Firefox që një kohë të gjatë është shfletuesi i popullarizuar alternativ i cili po ia merr shfrytëzuesit e Internet Explorer në këtë pjesë të tregut. Versioni 3.6 ka përplot risi.

Firefoxi i ri tani ka një komponent të integruar për kontrollimin e versioneve të shtojcave të instaluara për këtë shfletues dhe shkarkimin automatik të versioneve të fundit; video klipet e caktuara në formatin Ogg Vorbis nga tani e tutje mund të shihen në ekran të plotë. Firefox i ri tani mund të ndryshohet shumë lehtë nga pikëpamja vizuale me anë të shtojcave 'Personas', e në bazën e tyre gjenden rreth 35.000.

Ndryshimet më të mëdha, siç e theksuam, në shikim të parë nuk dallohen, por përdoruesit do të duhej t’i ofronin stabilitet, shpejtësi dhe punë më të mirë të shfletuesit.


Firefox 3.6
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Firefox 3.6 me vete sjell shumë përmirësime
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: