ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s   Wed Feb 18, 2009 9:50 pmJavën e kaluar kompania Microsoft ka bërë përpjekjet e fundit që kompanitë të kalojnë në sistemin operativ të Windows Vista. Gavriella Schuster, drejtoreshë e Menaxhimit të Produkteve të klientëve në Microsoft, thotë se të gjithë përdoruesit e Windows 2000 duhet të kalojnë në Windows Vista.


Për shkak shpenzimeve të larta për ta mbajtur gjallë XP-në si dhe për shkak se Microsoft do ta mbështesë XP-në vetëm deri në prill, Schuster u ka kërkuar përdoruesve të XP të kalojnë në Vista.

Forrester Research Inc. anketoi 962 IT punonjës për Windows Vista. 30 përqind e të anketuarve thanë se ishin duke kaluar në Windows Vista, ndërsa 27 përqind thanë se këtë gjë do ta bëjnë deri në vitin 2010.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: