ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sony PSP mbi 50 milionë njësi të shitura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Sony PSP mbi 50 milionë njësi të shitura   Tue Feb 17, 2009 4:32 pmJavën e kaluar, Sony Computer Entertainment në mënyrë solemne ka publikuar të dhënën se konzola e tyre mobile PSP ka tejkaluar shifrën prej 50 milionë njësive të shitura.

Edhe pse skeptikët do të thonë që 50 milionë njësi të shitura të PlayStation Portable janë të mjerueshme në krahasim me 90 milionë Nintendo DS, duhet të merret parasysh se kjo është paraqitja parë e kompanisë së Sony në tregun e konzolave mobile të lojërave, e shpresojmë të mos jetë edhe e fundit. PSP për herë të parë është paraqitur në muajin dhjetor të vitit 2004 në Japoni, në mënyrë që një vit më pas të shpërndahet në të gjitha tjerat tjera të botës.

Deri më tani janë publikuar tri modele (seritë PSP-1000, 2000 e 3000), e secila prej tyre është shquar për performansa më të mira, dizajn më simpatik dhe funksionalitet më të madh.

Sa u përket lojërave, PSP mund të lavdërohet për dymijë prej tyre në disqet UMD, derisa janë rreth 500 ekskluzive të PlayStation Network dhe mund të blihen vetëm nëpërmes të këtij shërbimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Sony PSP mbi 50 milionë njësi të shitura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: