ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çudi multimediale nga Sony Ericsson

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Çudi multimediale nga Sony Ericsson   Tue Feb 17, 2009 4:35 pmPa pritur, Sony Ericsson në kongresin Mobile World Congress i cili ka filluar sot në Barcelonë të Spanjës ka paraqitur celular me rezolucion prej 12.1 megapikselash.

Sony Ericsson Idou është telefon i mençur (smartphone) me ekran të madh të ndjeshëm në prekje, me diagonale prej 3.5 inçësh dhe rezolucion 640 x 320 piksela, derisa nga ana e pasme e pajisjes gjendet fotoaparati me rezolucion hiq më të vogël se 12.1 megapiksela.

Ajo që na pëlqen veçanërisht tek ky celular është se bazohet në sistemin operativ Symbian (ende nuk dihet se për cilin version bëhet fjalë), që definitivisht është një plus i madh në krahasim me Xperia-n i cili është paraqitur kohë më parë, që punon tanimë në “të lodhëtin” Windows Mobile 6.1.

Detajet tjera tani për tani nuk janë të njohura, mirëpo mezi po presim ta provojmë këtë pajisje.


sonyericsson.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Çudi multimediale nga Sony Ericsson
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: