ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 U vjen fundi testimeve të Windows 7 Beta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: U vjen fundi testimeve të Windows 7 Beta   Wed Feb 18, 2009 9:52 pmAshtu siç edhe kishte premtuar, javën e kaluar kompania Microsoft ndaloi testimet e Windwos 7 beta.

Megjithëse Steven Sinofsky, zëvendës-president në Windows engineering group tha se pas versionit testues të Windows 7 beta, softueri do dalë në treg si version përfundimtar; kompania nuk bëri e bëri të ditur datën e lançimit të versionit të plotë Windows 7 për publikun.

Në të kaluarën Microsoft ka lëshuar shumë kopje testuese të sistemeve operative, derisa ato të ishin të gatshme të dalin në treg si version përfundimtar, që është edhe procesi i fundit i testimit. Ndërkohë kompania njoftoi se abonuesit e shërbimeve TechNet dhe Microsoft Developer Network akoma do të vazhdojnë të kenë qasje në Windows 7.

Softuerit i kalon afati më 1 gusht, ndërsa për ta pasur atë, përdoruesit duhet të kalojnë në versionet e reja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
U vjen fundi testimeve të Windows 7 Beta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: