ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?   Mon Mar 09, 2009 9:53 pm"Microsoft në vitin 2019" është zhanri më i fundit i videove future product dramatization. Kjo video është një version pesë minutësh me përmbajtje imagjinatave e krijuar nga Microsoft Labs, grup ky që brenda korporatës i teston idetë, krijon prototipe dhe nxjerr përfundime nga përdorimi i të dhënave.

Në fund, një listë e videos përmban versione më të gjata të secilës skenë mbi prodhimtarinë, edukimin, kujdesin për shëndetin e shumë të tjera.

Me më shumë rëndësi se ndërfaqet fërshëllyese janë videot që premtojnë bashkëpunime më të gjera, korrigjim të të dhënave si dhe komunikime multimediale.

Sidoqoftë e papritura më e madhe për vitin 2019 në video është mos paraqitja e logos së Windows, butonit Start si dhe e shumë shenjave të tjera.

Kompania e ka tërhequr kampanjën e disa viteve më parë “Microsoft Everywhere” për shtrirjen e gjerë të kompanisë. Ky veprim arsyetohet se kompania nuk ka nevojë të bëjë të ditur se çfarë sistemi operativ do të përdorin pajisjet e saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: