ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5   Tue Feb 17, 2009 4:33 pmMe një numër të pafundëm të detajeve të shpalosura gjatë muajve të kaluar, faktori i mbajtjes pezull duket të mos jetë këtu pari ashtu siç ka pritur Microsoft, por ajo që ja ka vlejtur të pritet tani është edhe zyrtare, Windows Mobile 6.5 është në skenë. Softueri më i fundit nga Microsoft për platformën mobile vendos një fazë të re të prekjes shoqëruese, përmes një dizajni të ngjashëm me hojin e bletëve në menynë kryesore, për të cilin kompania thekson se është më i lehtë për t'u prekur me gishtërinj sesa menyja tradicionale e mëhershme.

Tani është vendosur edhe një ekrani i ri i mbylljes që mund të përmbushet me paralajmërime të ndryshme përmes të cilit automatikisht paraqitet teksti paralajmërues, mesazhet me zë, etj. Internet Explorer Mobile veçohet me një dizajn të ri që sjellë edhe veçoritë si zoom përmes prekjes, komanda që përdoren shpesh, meny të ridizajnuara që nuk kanë nevojë për një stylus për t'u përdorur, “home” dhe ekran të kontakteve që përdoret përmes gishtërinjëve, etj.

Për fat të keq, Microsoft deklaroi se asnjë pajisje që qëndron sot në treg nuk do të pranojë azhurnime zyrtare të Windows Mobile 6.5, por ende mos u përgatitni për të njxerrë kuletat, pasi që pajisjet e para me Windows Mobile 6.5 të parainstaluar do të duhej të paraqiten në treg gjatë muajve të fundi të vitit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: