ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ovi Store – App Store nga Nokia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Ovi Store – App Store nga Nokia   Wed Feb 18, 2009 9:50 pmEdhe Nokia më në fund ka paraqitur versionin e vet të vendit të centralizuar për blerjen e aplikacioneve për celularët e tyre.

Pas kompanisë Apple vonohen pothuajse një vit (qartazi, kaq u është nevojitur të kopjojnë konceptin) – në ndërkohë, në App Store kanë gjetur vend mbi 20.000 aplikacione.

Pas thashetheme të shumta, Nokia ka paraqitur Ovi Store – një vend të centralizuar për blerjen e aplikacioneve për telefonat celularë me platformat S40 e S60 të cilët vihen në funksion me sistemin operativ Symbian.

Ovi Store është përgjigje e Nokias ndaj dyqanit online App Store të kompanisë Apple, Application Center i RIM dhe Windows Marketplace for Mobile.

Sistemi do të integrojë shërbimet ekzistuese të Nokias (Download!, MOSH e WidSets) në platformën Ovi, derisa përdoruesit do të mund të blejnë aplikacione dhe lojëra, mirëpo do të mund të blihen edhe widgets, podcasts dhe video. Forma e pagesës do të bëhet me kartelë krediti apo nëpërmes operatorëve të telefonisë mobile.

Ovi Store do të filloj punën gjatë muajit maj, derisa celulari i parë i cili do të vjen me mbështetje të integruar do të jetë Nokia N97.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Ovi Store – App Store nga Nokia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: