ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia paraqet modelin e ri 5800

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Nokia paraqet modelin e ri 5800   Fri Feb 13, 2009 4:05 pmNokia do të bjë një befasi në botën e celularëve gjatë pjesës së mbetur të këtij muaji duke lançuar modelin Nokia 5800 në Amerikë. Modeli 5800 ka mundësinë e operimit përmes gishtave (touch-screen) dhe punon në rrjetin 3G.


Ky model tashmë rival i iPhone, sjell mjaft veçori të mira në harduer, por nuk është e sigurt nëse modeli i ri i Nokia-s mund të garojë me mbretin e celularëve touch-scrren Apple. Nokia 5800 do të lançhet më 26 shkurt me një çmim prej 399 dollarësh, ndërsa do të jetë në versionin e hapur dhe mund të shfrytëzohet edhe në rrjetin AT&T apo T-Mobile.

Disa nga veçoritë tjera të Nokia 5800 janë edhe kamera me 3.2 megapixel, auto-fokus, dual-flash, video inçizim prej 30 imazhesh për sekondë, TV out, Wi Fi, Bluetooth, FM radio me RDS, GPS dhe USB 2.0.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Nokia paraqet modelin e ri 5800
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: