ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Samsung shtyn afatin për sistemin operativ Android

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Samsung shtyn afatin për sistemin operativ Android   Sat Feb 14, 2009 4:38 pmSiç shkruan gazeta britanike "The Guardian", telefonat e kompanisë Samsung me sistemin operativ Android nuk do t'i shohim edhe aq shpejt. Kështu së paku ka deklaruar Younhee Lee, shefe e marketingut në njësinë e Samsungut për celularë.


Edhe pse fillimisht celulari i Samsung i bazuar në sistemin operativ Android nga Google është paralajmëruar për pranverë, informatat e reja flasin se jo vetëm se nuk do të paraqes një model të tillë në kongresin "Mobile World Congress", por nuk pritet as para pjesës së dytë të vitit.

Çfarë është shkaku ende nuk dihet, mirëpo Samsung është në negociata me një numër të madh të operatorëve telefonik, dhe kjo do të mund të ishte njëra prej arsyeve.

Deri në këtë vit prodhuesi korean telefonat e vet të mencur i ka bazuar pothuajse tërësisht në sistemin operativ Windows Mobile. Pos modelit me Android, pritet që ata do të kanë edhe sistemin Symbianom.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Samsung shtyn afatin për sistemin operativ Android
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: