ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Samsung Blue Earth

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Samsung Blue Earth   Fri Feb 13, 2009 3:55 pmNë kuadër të vetëdijesimit ekologjik Samsung ka paraqitur Blue Earth, një celular i cili mbushet me energji me anë të qelive diellore, por kjo nuk është e tëra.

Shtëpiza është krijuar nga plastika e ricikluar, derisa pajisja ka një mënyrë të veçantë “eko” të punës në të cilën kursehet me anë të ndriçimit të ekranit, Bluetoothit dhe kohëzgjatjes së ndriçimit të prapavijës.

Për të rritur edhe vetëdijen ekologjike të përdoruesve, celulari përmban pedometër i cili mat sa dyoksid karboni i kemi kursyer planetit Tokë duke ecur në vend që të vozisim.

Tani për tani nuk është e njohur se kur do të del në shitje dhe me çfarë çmimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Samsung Blue Earth
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: