ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Garmin e Asus së bashku bëjnë telefon të mençur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Garmin e Asus së bashku bëjnë telefon të mençur   Fri Feb 13, 2009 3:53 pmNuviphone M20 është fryt i punës së ekspertëve nga kompanitë Garmin e Asus. Njëra kompani është e njohur për sistemet e navigimit satelitor, e tjetra për kompjuterë, prandaj ky kombinim tingëllon mirë.


Që një kohë të gjatë po flitet për telefonin e mençur të Ganmin i cili ende e bart shenjën G60 dhe nga ai nuk është hequr dorë. I vjetri G60 gjithashtu është rezultat i kësaj aleance dhe do të lëshohet në shitje para modelit M20. Dallimi themelor në mes të këtyre dy telefonave celularë do të jetë sistemi operativ. I paralajmëruari më herët G60 përdorë Linux, derisa i paralajmëruari rishtazi M20 përdorë atë Windows Mobile, që padyshim është produkt i bashkëpunimit të ngushtë me Asus.

M20 do të jetë pajisje 3G me ekran të madh VGA të rezolucion 640x480 megapiksela dhe mundësitë e theksuara të navigimit. Në specifika përmendet edhe kamera digjitale prej tre megapikselash, WiFi adapter, Bluetooth adapter dhe parainstalimi i kartelave të navigimit në rajonin në të cilin shitet telefoni. Është fascinante që Asus e Garmin të gjitha këto mundësi do t'i integrojnë në një telefon i cili peshon gjithsej 99 gramë.

Nuviphone M20 do të paraqitej në shitje në gjysmën e dytë të këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Garmin e Asus së bashku bëjnë telefon të mençur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: