ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Asus – ekrane pa tela dhe ekonomik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Asus – ekrane pa tela dhe ekonomik   Mon Mar 09, 2009 9:50 pmNga shumë ekrane të cilat janë aktualisht në dispozicion veçohen ata nga kompania Asus me teknologji të lidhjes pa tela me kompjuter dhe modelet efikase nga pikëpamje e shpenzimit të energjisë elektrike.

Shumica e periferaleve kompjuterike sot mund të përmbajnë teknologjinë pa tela (wireless), pos ekraneve. Mirëpo, Asus ka paraqitur, siç thonë ata, ekranin e parë në botë i cili paraqet fotografinë me anë të lidhjes pa tela.

Wireless LCD Monitor i përket linjës EzLink Series, e me kompjuter komunikon me anë të Wireless Host Controller Interface (WHCI) apo Wireless USB Host Wire Adapter (HWA). Fotografia gjoja shfaqet pa asnjë degradim të kualitetit në krahasim me ekranet klasike “me tela”.

Gjithashtu, janë paraqitur edhe modelet e pranueshme nga pikëpamja ekologjike dhe e shpenzimit të efektshëm të rrymës – VH192C me diagonale prej 18.5 inçësh dhe VH196 me diagonale prej 19 inçësh. Me shfrytëzimin e dy llambave në shpenzim kursehen deri në 20 për qind në krahasim me ekranet konvencionale.

Asus nuk i ka bërë publike detajet për çmimet dhe datat e paraqitjes së tyre në treg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Asus – ekrane pa tela dhe ekonomik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: