Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype Empty
MesazhTitulli: Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype   Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype I_icon_minitimeSat Feb 14, 2009 9:35 am

Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype 96gxhc

Numri i shfrytëzuesve të Skype është në rritje të vazhdueshme, veçanërisht nga popullsia e Singapurit duke regjistruar kështu më shumë se 4 milionë përdorues në çdo 12 ditë. Në ditëlindjen e pestë të IP telefonisë, Skype ka arritur numër rekord prej 15 milionë përdoruesve online, duke nënkuptuar se numri i përgjitshëm i tyre arrin në 405 milionë përdorues në tërë botën.

Sipas kompanisë, numri i njerëzve që përdorin Skype, rritet çdo ditë për 380 mijë përdorues. Pas numrit kaq të lartë të përdoruesve, Skype ka lëshuar një softuer të ri Skype 4.0, që shënon ndryshimin më të madh të bërë ndonjëherë nga kompania.

“Ne jemi mjaft të lumtur që ofrojmë shërbime pa pagesë, ngase e dimë se disa njerëz do të dëshirojnë shërbime akoma më të avancuar si premium paid” – deklaroi Dan Neary, nënkryetar i Skype. Përkundër rënies së ekonomisë globale, Skype regjistroi burime të ardhurash prej 550 milionë dollarësh apo 44 përind rritje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Çdo ditë 380 mijë përdorues i shtohen Skype
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edhe Kriminelët përdorin Skype

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: