ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Renault braktis modelin Laguna

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Renault braktis modelin Laguna   Fri Feb 13, 2009 3:51 pmRenault ka shumë gjasa të ndaloj zhvillimin e gjeneratës së re të modelit Laguna, me ç’rast do të ndalojë edhe prodhimi në fund të vitit 2010.

Pos largimit nga segmenti në të cilin gjendet Laguna, ekziston mundësi e madhe se Renault në përgjithësi do të heq dorë nga prodhimi i automjeteve të mëdha në të ardhmen, së paku derisa të mos kalojë kriza botërore.

Fabrika nga e cila aktualisht vjen Laguna do kalojë në prodhimin e automjeteve komerciale.

Renault, përndryshe, qysh vitin e kaluar e ka paralajmëruar heqjen dorë nga disa prej modeleve të ardhshme, përfshirë modelin e ri Espace, për t’iu përkushtuar automjeteve kompakte, ekonomike dhe atyre të pranueshëm nga pikëpamja ekologjike.

Njeriu i parë i prodhuesit francez, Carlos Ghosn, ka deklaruar: “Na duhet t’i përshtatemi kushteve të reja në treg dhe trendeve të reja. Gjithashtu mendojmë se çmimi i naftës (në afat të gjatë) do të mbetet i lartë, si dhe normativat ekologjike në të ardhmen do të janë çdo ditë e më të rrepta”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Renault braktis modelin Laguna
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: