Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft Empty
MesazhTitulli: Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft   Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft I_icon_minitimeSat Feb 14, 2009 9:34 am

Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft Efqipt

Komisioni Europian (KE) i ka dhënë të drejtën Mozilla-s t’i bashkohet në rastin kundër Microsoft, bëhet e ditur nga një zëdhënës. Akti më i lartë i Komisionit Europian, e ka paditur kompaninë Microsoft muajin e kaluar për konkurrencë jo të barabartë në tregun e shfletuesve (web browser). Microsoft ka ndërtuar në Internet Explorer një shfletues me sistem operativ të Windows.

Nëse Microsoft shpallet fajtor, atëherë kompania duhet ta ndryshojë mënyrën e distribuimit të Internet Explorer dhe të paguajë një shumë të lartë për abuzim. Mozilla-s i është dhënë statusi që quhet si “pala e tretë e interesuar”, i cili status e lejon këtë kompani të paraqesë argumente para rregullatorit të Komisionit Europioan. Statusi po ashtu i jep mundësinë Mozilla-s për të parë deklaratat, kundërshtimet e KE dërguar Microsoft muajin e kaluar.

Ndërkohë kompanitë si Google dhe Apple nuk ishin në gjendje që menjëherë të komentojnë nëse edhe ato do dëshironin t’i bashkoheshin rastit kundër Microsoft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Mozilla i bashkohet Komisionit Europian kundër Microsoft
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5
» Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s
» Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?
» Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe
» Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: