Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7 Empty
MesazhTitulli: Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7   Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7 I_icon_minitimeTue Feb 24, 2009 3:31 pm

Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7 11m52ep

Microsoft do ta testojë javën e ardhshme mekanizmin për freskimin e Windows 7. “Njerëzve të cilët e përdorin Windows 7 beta, do t’u ofrohet një freskim i sistemit operativ duke filluar që nga e martja” – thotë Brandon LeBlanc, zëdhënës i Microsoft.

Kompania Microsoft dëshiron ta testojë shërbimin Windows Update, në mënyrë që të ofrojë shkarkimet dhe instalimet e sistemit të ri operativ.

Do të ofrohen deri në pesë freskime të ndryshme testuese, ndërsa përdoruesit nuk mund t’i shkarkojnë dhe instalojnë ato automatikisht edhe nëse e kanë të lëshuar opsionin Windows 7 Automatic Update.

Përdoruesve do t’u duhet t’i instalojnë freskimet në mënyrë manuale duke e hapur Windows Updtae Control Panel dhe pasatj ta fillojnë instalimin.

Microsoft lançoi versioin Windows 7 beta më 10 janar një ditë më vonë se ç’ishte parlajmëruar. Kjo ndodhi për shkak të interesimit tejet të madh për ta pasu kopjen, gjë që edhe i shkatkoi probleme kompanisë.

Fillimisht Microsoft pati menduar ta kufizojë numrin e testimeve në 2.5 milionë, ndërsa më vonë ndërroi mendje duke e shtyrë afatin për shkarkimin e Windows 7 beta deri më 12 shkrut. Versioni i ardhshëm do të jetë përfundimtar, për të cilin kompania ka folur shumë, por që akoma nuk ka dalë në treg.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5
» Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?
» Microsoft ofron falas azhurnimet e Windows 7 për klientët e Vista
» Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s
» Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: