ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HTC Magic më i shpejt sesa Dream

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: HTC Magic më i shpejt sesa Dream   Mon Jun 22, 2009 1:15 pmCelulari i dytë i kompanisë HTC me sistemin operativ Android të kompanisë Google po shitet dy herë më shpejt sesa modeli i parë – T-Mobile G1.

Shefi i HTC-së Peter Chou në një intervistë për Commercial Times ka deklaruar se pret që kompania deri në muajin gusht të shes një milion njësi të modelit Magic.

Nëse parashikimet realizohen, milioni i parë i HTC Magic do të arrihet brenda tre muajsh që është dyfish më shpejt sesa që i është nevojitur Androidit të parë, modelit Dream i cili ka qenë i njohur me emrin e tij tregtar T-Mobile G1. Shitjes më të mirë i ka kontribuar shitja më e shpërndarë nëpër ofrues të shërbimeve mobile dhe dizajni larg më tërheqës.

Pos Palm Pre, HTC Magic vlerësohet një nga konkurrentët kryesor të popullarizuarit iPhone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
HTC Magic më i shpejt sesa Dream
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: