ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Një terabajt hapësirë për ruajtje të dhënave në SSD

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Një terabajt hapësirë për ruajtje të dhënave në SSD   Mon Mar 09, 2009 9:51 pmKëtë do ta vendosim në kategorinë “për ata që kanë tepër para”. Në fakt, kompania OCZ ka paraqitur katër disqe SSD në një shtëpizë të cilët integrohen në qasjen PCI të kompjuterit tuaj dhe ofrojnë një terabajt hapësirë.


Z-Drive i kompanisë OCZ është një prej atyre kurioziteteve që mund ta shihni vetëm në panairet siç është ai CeBIT. OCZ ka vendosur në një shtëpizë PCI katër disqe SSD, secili me kapacitet prej 256 gigabajt, plus 256 MB RAM memorie.

Të gjithë së bashku do t’u ofrojnë një terabajt hapësirë për të ruajtur të dhënat, me shpejtësi të leximit deri në 600 megabajt për sekondë, derisa ajo e shkrimit do të jetë 500 megabajt për sekondë.

Çmimi do të jetë në mes të 1.500 deri në 2.000 dollarë, e mund të pritet në tregun amerikan për rreth gjashtë javë. Mirëpo, nëse as kjo hapësirë nuk ju mjafton, OCZ është duke planifikuar të del me pajisjen prej katër terabajtësh. Se sa do tu kushtojë kjo, as nuk duam të mendojmë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Një terabajt hapësirë për ruajtje të dhënave në SSD
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: