ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wikimapia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Wikimapia   Mon Mar 09, 2009 9:45 pmWikiMapia ofron edhe një mundësi me ndihmën e Flash Plugin që të shikoni hartën interaktive të botes të bazuar në fotografi satelitore të Tokës. Përbëhet nga Google interfejs me zoom dhe me opcion të "Search" që është solid.

Është intersante se mund të gjenden shumë informata gjatë kërkimit të hartave edhe atë vetëm me një click në ndonjë regjion apo ndërtesë. Në dritare të re paraqitet informata me përshkrim të shkurtër e vendit që ju po kërkoni, ose mund të vendosni komentarin tuaj ose të shkruani dicka nëse mungon. Anë negative është vetëm se nuk ka linqe me tekstet e Wikipedias.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Wikimapia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: