Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7 Empty
MesazhTitulli: Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7   Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7 I_icon_minitimeThu Feb 19, 2009 4:14 pm

Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7 343lve9

Ndjekësit e sulmuesve të internetit dhe kompanitë e antivirusëve, paralajmërojnë se një lëshim në Internet Explorer 7 ka bërë që kjo e fundit të sulmohet. Për momentin shkalla e sulmit është e më e vogël, por ajo mund të rritet me kalimin e kohës.

Trend Micro thotë se sulmet fillojnë me aplikacionet .doc që me t’u hapur përdorin MS09-002 për të shkarkuar dhe për të instaluar.

Trend bën të ditur se këto lloj qasje janë caqet dëshiruara të sulmuesve. Internet Storm Center bën të ditur se kompanitë e antivirusëve kanë raportuar vetëm sulme të llojit .doc, por kjo nuk do t’i ndalë sulmuesit që t’i shfrytëzojnë lëshimet dhe të bëjnë edhe sulme më mëdha dhe më të rezikshme.

Lajmi i mirë është se ju mund ta mbroni veten tuaj duke përdorur arnimin që Microsoft e lëshoi në përdorim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Sulmet të reja synojnë të prekin Internet Explorer 7
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dy Tecra të reja nga Toshiba

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: