Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit Empty
MesazhTitulli: Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit   Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit I_icon_minitimeThu Jun 11, 2009 5:25 pm

Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit Translatorkitlogo

Kur ky shërbim është lansuar nga Google, vetëm disa nga blogs e kanë përdorur përparësinë e freskët e Google Translator Toolkit, mirëpo ky shërbim e meriton një shikim të dytë, jo vetëm sepse një faqe si Wikimedia e ka cilësuar si mjeti i cili mund ta ndryshojë “mënyrën” se si Wikimedia rritet dhe zgjerohet në më shumë gjuhë.

Ju gjithashtu mund të lexoni vlerësimin për këtë shërbim edhe në Google Blogoscoped, mirëpo më poshtë i keni disa informata të shkurtra: Google Translator Kit ia mundëson gjithkujt të ngarkojnë dokumente në formate të ndryshme (HTML, Microsoft Word, Rich Text, OpenDocument Text and Plain Text), duke shkruar URL’në për fajllin në web, apo të fusin një link direkt në Wikipedia apo Knol.

Pas ngarkimit të tekstit, Google Translator Kit e përkthen tekstin i cili është ngarkuar për përkthim në mënyrë automatike, dhe paraqitet në të ashtuquajturën Workbench, duke ju dhënë një tekst në gjuhën e kërkuar, në përkthimin më origjinal të mundshëm.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kalendar offline nga Google
» Kina hedh poshtë kërcënimet e Google
» Google kërkon falje për shërbim të ngadalshëm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: