Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Netbook 12 inçësh nga Lenovo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Netbook 12 inçësh nga Lenovo Empty
MesazhTitulli: Netbook 12 inçësh nga Lenovo   Netbook 12 inçësh nga Lenovo I_icon_minitimeTue Feb 17, 2009 4:39 pm

Netbook 12 inçësh nga Lenovo 21m6k4y

Lenovo është duke u përgatitur për lansimin e netbook-ut prej 12 inçësh me Atom N280 nga Intel për të cilin çmimin e lartë të procesorëve.


Sipas së përditshmes aziatike për teknologji informative “DigiTimes”, Lenovo ka në përgatitje një netbook me diagonale diç më të madhe sesa zakonisht. Modeli do të bart emrin IdeaPad S20, e sipas paralajmërimeve do të përdorë procesorin Atom N280 nga Intel për Windows XP.

Me diagonalen prej 12 inçësh Lenovo shkel udhëzimet e kompanisë Intel sipas të cilave procesorët Atom nuk do të duhej të integrohen në laptopët më diagonale më të madhe se 10 inç. Megjithatë, marrëveshja është arritur, e Lenovo për shfrytëzimin e këtij procesori 1.66 GHz gjoja paguan dhjetë dollarë më shumë sesa çmimet e rëndomta për netbook-ët më të vegjël.

Prodhuesi shpreson se me modelin prej 12 inçësh do të përmirësojë shitjen dhe të shmang konkurrencën në ofertën e netbook-ëve 10 inçësh.

Çmimi i paralajmëruar i laptopit për tregun amerikan është 600 dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Netbook 12 inçësh nga Lenovo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lenovo ThinkPad i ri, fiton
» Laptop miniatural me ekran prej 4.8 inçësh

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: