ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook çdoherë e më i popullarizuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Facebook çdoherë e më i popullarizuar   Tue Feb 17, 2009 4:38 pmRrjeti i popullarizuar shoqëror Facebook tani ka 175 milionë përdorues. Këto informata i ka publikuar Dave Morin, një nga të punësuarit e Facebook, si dhe ka konfirmuar zgjerimin çdo ditë e më të madh të këtij rrjeti.


Facebook para afërsisht një viti ka tejkaluar shifrën e 100 milionë përdoruesve, derisa 150 milionë kanë qenë para diç më shumë se një muaj. Shumica e përdoruesve të ri vijnë nga kufijtë jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e vet madhësinë e rrjetit na e përshkruan edhe vet themeluesi i rrjetit Mark Zuckerberg.
Ai pohon se Facebook në korniza shtetërore do të ishte shteti i tetë në botë për numrin më të madh të njerëzve në botë, para Japonisë, Rusisë dhe Nigerisë.

Numri i madh i përdoruesve sjell me vete edhe shpenzime të mëdha për mirëmbajtjen e serverëve, veçanërisht jashtë SHBA-ve. Për këtë arsye Facebook edhe më tutje është duke kërkuar investitorë edhe pse thekson se kompania edhe tani është në gjendje të mirë financiare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Facebook çdoherë e më i popullarizuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: