ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vizio do të ndalojë shitjen televizorëve Plasma

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Vizio do të ndalojë shitjen televizorëve Plasma   Mon Feb 16, 2009 1:34 pmSi duket teknologjia e televizorëve Plasma i ka ditët e numëruara. Së pari ishte kompania Pioneer ajo që ndaloi shitjen e televizorëve Plasma, ndërkohë asaj iu shtua edhe një tjetër kompani.

Së fundi kompania Vizio ka paralajmëruar se do të ndalojë shitjen e televizorëve Plasma. Megjithëse kompania nga Kalifornia pati ndërtuar një biznes të suksesshëm në shitjen e televizorëve high-definition, tani ajo do të fokusohet vetëm në shitjen e LCD-ve.

Vizio është kompania e dytë që largohet nga tregu i Plasma TV-ve pas kompanisë Pioneer. New York Times bën të ditur se largimi i këtyre dy kompanive nga tregu ka lënë vetëm tre prodhues të televizorëve Plasma, ato janë LG, Panasonic dhe Samsung.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Vizio do të ndalojë shitjen televizorëve Plasma
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: