ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lenovo ThinkPad i ri, fiton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Lenovo ThinkPad i ri, fiton   Sat Feb 14, 2009 9:33 amLenovo ThinkPad SL400 kryeson tabelën me fuqi dhe fleksibilitet, me çmim nën 1300$. Ndërkohë HP i jep shtytje Lenovo për çmimin në kontrast me HP Compaq 6530b.


Pa adaptorin e rrymës, HP është më i lehtë se Lenovo (5.3 pound kundër 6.1 pound të SL400). Gjithashtu është më i lirë (1195$ kundër 1295$). Të dy punojnë për mrekulli, si kuti biznesi që mund të përdoren për kohë të gjatë. Në testet tona SL400 punoi për 5 orë e 8 minuta, ndërsa 6530b punoi për 4 orë e 22 minuta.

Sony VAIO VGN-NR485 (800$) ju ndihmon të kurseni paratë, nëse nuk ju pengon performanca mesatare. Sistemi arriti 75 pikë në testin tonë WorldBench 6, prapa 84 pikëve të SL400. Sony është i përshtatshëm për nevoja të zakonshme të punës në kompjuter dhe kohëzgjatja e baterisë prej 3 orë e 56 minuta dhe harddisku me kapacitet 200GB, së bashku me çmimin (më i liri në tabelë), e bëjnë këtë model një ofertë tërheqëse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Lenovo ThinkPad i ri, fiton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: