ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zone Player 120

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Zone Player 120   Fri Feb 13, 2009 3:45 pmNë vitin 2005, Sonos prezantoi Zone Player 100, transmetues dhe amplifikator. Që atëherë ZP100 ka shtuar tiparet përmes azhurnimeve të softuerit, por hardueri nuk kishte ndryshuar. Sonos tani ofron Zone Player 120 për 499$. Mos prisni ndonjë ndryshim të madh në këtë kuti.

Vendosni Zone Players nëpër shtëpi dhe përdorni CR100 Controller.
Pjesët harduerike komunikojnë në rrjetin pa tela që rregullohet automatikisht. Sistemi bazë me dy zona kushton 999$.

Modeli ZP120 është 35 % më i vogël se ZP100, si rezultat i tkurrjes së kasës në alumin, që ka rolin e ftohësit të metaltë. Sonos nuk përdor ventilator për ftohje të brendshme, por pajisja që testova kurrë nuk u nxeh.

Kompania deklaron se ka dyfishuar shtrirjen wireless. Testimi i shtrirjes së valëve është i vështirë për shkak të pengesave dhe ndërhyrjeve nga burimet tjera wireless, por sistemi punonte shumë mirë edhe në skajet më të largëta të shtëpisë sime.
Nëse keni një sistem Sonos, ZP120 nuk është një azhurnim i domosdoshëm, nëse nuk keni probleme me shtrirjen e valëve wireless. Për blerësit e rinj, ky është një sistem shumë i besueshëm, veçanërisht në shtëpi të mëdha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Zone Player 120
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: