ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nissan tregon pamjen e Qazan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Nissan tregon pamjen e Qazan   Thu Feb 12, 2009 5:38 pmNissan na ka shfaqur fotografinë e parë të konceptit të tij Qazan, i cili premierën do ta ketë në panairin e automjeteve të Gjenevës për pak javë.

Bëhet fjalë për crossover-in kompakt i cili në gamën e Nissanit do të duhej të klasifikohet prapa modele Murano dhe Qasqai, në prodhim të del vitin e ardhshëm dhe të konkurrojë në tregun e automjeteve siç është KIA-e Soul.

Versioni serik i automjetit do të prodhohet në fabrikat e Nissan në Sunderland të Britanisë së Madhe, me të cilën gjë në këtë fabrikë do të siguronte 1.100 vende të punës.

Nissan në Gjenevë do të paraqes edhe dy modelet e reja 370Z e Cube për tregun evropian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Nissan tregon pamjen e Qazan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: