ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lëshime sigurie në shtypësit e HP-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Lëshime sigurie në shtypësit e HP-së   Wed Feb 11, 2009 9:57 pmKompania Hewlett Packard ka tërhequr vëmendjen për një lëshim të sigurisë i cili ka ndodhur në një numër të madh të shtypësve të saj laserik të cilët janë të dedikuar për grupe të mëdha të punës.

Në fakt, edhe pse shpesh nuk i sheh ashtu, shtypësit modern të rrjetit për grupe të mëdha të punës përmbajnë kompjuterë të integruar të cilët shërbejnë për të udhëhequr me shtypjen, e softueri i tyre është “i prekshëm” në sulmet e sigurisë si dhe në çdo kompjuter tjetër.

Lëshimi në këtë rast mund tu mundësojë sulmuesit potencial të ketë qasje në dosjet në shtypës, respektivisht mund të merr përsipër mbikëqyrjen e dokumenteve të cilët shtypen.

Në faqet zyrtare të HP-së mund të gjenden informata për modelet e goditura të shtypësve dhe arnimet përkatëse me firmware të ndryshëm të cilët zgjidhin problemin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Lëshime sigurie në shtypësit e HP-së
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: