ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dell Latitude XT2

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Dell Latitude XT2   Tue Feb 10, 2009 8:30 pmTablet kompjuteri nga kompania Dell i paralajmëruar më herët, më në fund ka dalë me detajet specifike, së paku për versionin i cili do të paraqitet në tregun japonez.

Latitude XT2 vjen me bateri të cilat do të ofrojë 11 orë autonomi pune, ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 12.1 inçësh dhe rezolucion prej 1280 x 800 piksela, mbështet deri në 5 GB DDR3 RAM, 120 GB disk të fortë apo SSD prej 128 GB, derisa zemra e tij është procesori 1.4 GHz Core 2 Duo ULV SU9400 nga kompania Intel.
Grafika është e integruar e edhe ajo është nga Intel GMA 4500MHD.

Në të gjendet edhe rrjeti pa tela (wireless) dhe Etherneti prej 1 GB, eSATA, USB 2.0, FireWire e qasja ExpressCard, derisa pesha e kësaj pajisje është gjithsej 1.72 kilogramë.

Çmimi i saktë i këtij kompjuteri ende nuk është bërë i njohur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Dell Latitude XT2
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: