ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun   Tue Feb 10, 2009 8:28 pmMicheal “Monty” Widenius, kreatori origjinal i bazës së dhënave MySQL ka lëshuar Sun Microsystems dhe ka krijuar kompaninë e tij Monty Program Ab.

Widenius dhe Sun kanë qenë në marrëdhënie jo aq miqësore prej vitit të kaluar kur kjo kompani ka blerë MySQL për një miliardë dollarë.

Ai në muajin nëntor ka kritikuar ashpër vendimin e kompanisë që versionin e bazës së dhënave MySQL 5.1 ta shënojnë si “në përgjithësi në dispozicion” duke marrë parasysh se ka vlerësuar që ky version edhe më tutje përmbante bug-a serioz të cilët është dashur të largohen para lansimit.

Widenius kishte dashur të largohet nga Sun menjëherë pas mosmarrëveshje të para, por kishte vendosur që të mbetet edhe tre muaj dhe t’i ndihmojë kompanisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Themeluesi i SQL largohet nga kompania Sun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: