ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit   Thu Jun 11, 2009 5:25 pmKur ky shërbim është lansuar nga Google, vetëm disa nga blogs e kanë përdorur përparësinë e freskët e Google Translator Toolkit, mirëpo ky shërbim e meriton një shikim të dytë, jo vetëm sepse një faqe si Wikimedia e ka cilësuar si mjeti i cili mund ta ndryshojë “mënyrën” se si Wikimedia rritet dhe zgjerohet në më shumë gjuhë.

Ju gjithashtu mund të lexoni vlerësimin për këtë shërbim edhe në Google Blogoscoped, mirëpo më poshtë i keni disa informata të shkurtra: Google Translator Kit ia mundëson gjithkujt të ngarkojnë dokumente në formate të ndryshme (HTML, Microsoft Word, Rich Text, OpenDocument Text and Plain Text), duke shkruar URL’në për fajllin në web, apo të fusin një link direkt në Wikipedia apo Knol.

Pas ngarkimit të tekstit, Google Translator Kit e përkthen tekstin i cili është ngarkuar për përkthim në mënyrë automatike, dhe paraqitet në të ashtuquajturën Workbench, duke ju dhënë një tekst në gjuhën e kërkuar, në përkthimin më origjinal të mundshëm.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Përkthim Automatik me Google Translator Toolkit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: