ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dijetari sunij i mund shijat me një pyetje të vetme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Dijetari sunij i mund shijat me një pyetje të vetme   Sat May 16, 2009 12:44 pm

Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetull-llahi Ue Berakatuhu.


Dijetari sunij i mund shijat me një pyetje të vetmePërktheu: Xhabir SHEMEKjo histori nga ndodhur në kohën e mbretit Shah në Iran.
Shahu ftoi dijetarët sunij dhe dijetarët shija në mënyrë që të shihte kundërshtimin ndërmjet tyre (sunive dhe shijave). Dijetarët e shijave erdhën që të gjithë, kurse prej dijetarëve sunij nuk erdhi vetëm se njëri dhe ky pas një vonese të gjatë. Ai (dijetari sunij)hyri tek ata (shijat) ndërsa po i mbante këpucët e tij nënsqetull. Dijetarët shija e vështruan atë dhe thanëRazzërse u fute tek Shahu duke i mbajtur këpucët (në sqetull)?!!!
Kam dëgjuar se shijat në kohën e të Dërguarit të Allahut (Paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të!)ishin që i grabisnin këpucët, - ua ktheu ai atyre.Në kohën e të Dërguarit nuk ka pasur shija, - thanë ata.
- Atëherë mbaroi diskutimi (ndërmjet meje dhe jush). Nga erdhët ju me këtë fenë tuaj (nëse nuk keni ekzistuar në kohën e të Dërguarit, alejhis selam)?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Dijetari sunij i mund shijat me një pyetje të vetme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Këshilla të Përgjithshme-
Kërce tek: