ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe   Tue Feb 24, 2009 3:26 pmZhvilluesit e kompanisë Microsoft janë duke e zhvilluar një shfletues të ri interneti. Sipas zhvilluesve, ky shfletues do të ofrojë siguri më të madhe se Google Chrome, Mozilla Firefox apo Microsoft Internet Explorer.

Shfletuesi i quajtur Gazelle mbështetet në 5 mijë linja të kodeve, mënyrë kjo që ofron siguri më të madhe dhe parandalon infektimin e sistemit operativ nga përmbajtjet e infektuara.

Tash për tash, Gazelle është vetëm një prototip i bazuar në Microsoft Internet Explorer. I përqëndruar në siguri të lartë, Gazelle performon më ngadalë, ndërsa zhvilluesit thonë se me disa përmirësime të vogla, shfletuesi i ri do të punojë më shpejtë.

Gazelle është ndryshe nga shfletuesit e tjerë ngase pjesët e ueb faqeve si iframes subframes dhe plug-in i konsideron si pjesë të ndara, në mënyrë që të ofrojë më shumë siguri nga përmbajtjet e infektuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: