Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
kujt1m


Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe Empty
MesazhTitulli: Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe   Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe I_icon_minitimeTue Feb 24, 2009 3:26 pm

Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe 2w4zn7b

Zhvilluesit e kompanisë Microsoft janë duke e zhvilluar një shfletues të ri interneti. Sipas zhvilluesve, ky shfletues do të ofrojë siguri më të madhe se Google Chrome, Mozilla Firefox apo Microsoft Internet Explorer.

Shfletuesi i quajtur Gazelle mbështetet në 5 mijë linja të kodeve, mënyrë kjo që ofron siguri më të madhe dhe parandalon infektimin e sistemit operativ nga përmbajtjet e infektuara.

Tash për tash, Gazelle është vetëm një prototip i bazuar në Microsoft Internet Explorer. I përqëndruar në siguri të lartë, Gazelle performon më ngadalë, ndërsa zhvilluesit thonë se me disa përmirësime të vogla, shfletuesi i ri do të punojë më shpejtë.

Gazelle është ndryshe nga shfletuesit e tjerë ngase pjesët e ueb faqeve si iframes subframes dhe plug-in i konsideron si pjesë të ndara, në mënyrë që të ofrojë më shumë siguri nga përmbajtjet e infektuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kujt1m.tk
 
Microsoft shpik shfletues të ri me siguri më të madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Microsoft më 2019: Ku do të jetë Windows?
» Microsoft paraqet Windows Mobile 6.5
» Microsoft i jep edhe një mundësi Vista-s
» Microsoft do ta testojë veglën për freskimin e Windows 7
» Microsoft vë në shënjestër softuerin e dëmshëm që paraqitet si antivirus

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: