ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ford Ranger i ridizajnuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kujt1m
Admin/WebMaster
Admin/WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 264
Join date : 11/10/2008

MesazhTitulli: Ford Ranger i ridizajnuar   Fri Feb 20, 2009 2:37 pmFord ka ridizajnuar modelin e vet Ranger dhe e ka përgatitur atë për premierë në panairin e automjeteve të Gjenevës.

Maskë e re e ftohësit, drita, mbrojtës i përparmë, kapak i ri i motorit – të gjitha këto na përkujtojnë në konceptin “Ford Ranger MAX Concept”, i cili është paraqitur për herë të parë gjatë vitit të kaluar në panairin Motor Expo në Tajlandë.

Në të janë ndryshuar edhe dritat e pasme e retrovizorët derisa në Ford thonë se tani kabina është më komfore, zërat janë izoluar dukshëm dhe ajo është përpunuar më mirë.

Shitja në Evropë fillon nga muaji prill, derisa blerësit mund të zgjedhin në mes dy motorëve me naftë, me tërheqje në boshte të fundit apo në katër boshtet dhe në tri lloje të kabinave – Single Cab, RAP – Rear Access Panel Cab e Double Cab.

Motori më i vogël prej 2.5 litrash zhvillon 143 KF dhe 330 Nm, derisa ai më i madh prej 3.0 litra, 156 KF dhe 380 Nm. Që të dy motorët do të mund të pajisen me marsh manual apo automatik prej pesë shpejtësish.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kujt1m.tk
 
Ford Ranger i ridizajnuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Qendra e Forumit :: Portali-
Kërce tek: